Кожен з нас на все життя запам*ятав 24 лютого, коли Україну накрила своїм чорним крилом жорстока та страшна війна. З того тривожного дня не до веселощів – болить душа за нашими захисниками, плаче за тими, хто загинув, тривожиться за майбутнє, чекає Перемоги і вірить у неї.
Та душа українська не може без пісні, і радість і смуток виливаючи в ній, бо це серце народу: допоки лунає українська пісня – живе Україна. Так, ми сьогодні не святкуємо, але не забуваємо своїх традицій, шануємо пісню, танець, бо це голос народу, це його зброя і душа.
Саме цього принципу й дотримується в роботі творчий колектив Криничанського сільського будинку культури, який минулої суботи провів благодійний ярмарок-концерт на підтримку ЗСУ « Разом до Перемоги».
Відразу зазначимо, що раніше цей заклад культури розташовувався на території колишнього Кобеляцького району, після проведення реформи децентралізації входить до Пришибської територіальної громади.
Відрадно, що традиції, започатковані місцевою владою (ремонт приміщення, забезпечення теплом, меблями, облаштування території), продовжуються (з*явилася нова музична апаратура, тривають євроремонти). Це справжній острівок культури не лише для жителів Криничного, а й сусідніх населених пунктів.
Ярмарок-концерт теж не був винятком. Серед ярмаркуючих були місцеві жителі, а також з Пришиба і Комендантівки, серед учасників концерту- криничани, гості з Козельщини і Нової Галещини. Хоча, як зазначила директор СБК Жанна Порубай, глядачі вже давно знають і з нетерпінням чекають виступи Тетяни Власенко, співачки, начальника відділу культури і туризму Козельщинської ОТГ, і Сергія Телятника з Нової Галещини, який дарував пісенне мистецтво разом з дружиною. Уперше виступав танцювальний колектив «Джерельце», але, судячи по оплесках, дебют пройшов на високому рівні.
Та ще й до концерту глядачам не довелося нудьгувати: фотозони манили до себе бажаючих зробити знімки, а ярмарок – різноманітністю асортименту: каша, пиріжки, домашні смаколики, мед, вироби з різних матеріалів. Продавці, в основному, -діти. Більше того, саме найменші учасники художньої самодіяльності й відкрили концертну програму чудовою інсценізацією свята осені. І справилися з своєю місією на відмінно, хоч завдання було дуже відповідальне: у залі були військовослужбовці, волонтери, керівництво громади, депутати, односельці.
–Криничне-невеличке село: проживає близько 180 чоловік. Переважно-люди середнього й старшого віку. Дітей дошкільного й шкільного віку зовсім мало, але по кількості гуртківців цього не скажеш,– розповіла Жанна Порубай.—До нас батьки привозять своїх синів і доньок з навколишніх сіл. Постійними нашими відвідувачами є діти, які приїжджають до дідусів і бабусь з Кременчука.
Коли розпочалася війна, звісно, було не до веселощів. Але й забирати дитинство в дітей ніхто не має права. Як тільки трохи оговталися від шоку, донька заговорила про роботу гуртків. Я написала оголошення в нашій групі, запросила дітей на заняття. Прийшло лише троє діток, але з кожним разом кількість бажаючих зростала. Чим ми тільки не займалися: і бісероплетінням, і вареники ліпили, і вергуни готували… Започаткували проведення дитячих днів народження. Дуже приємно бачити ус- міхнених дівчаток і хлопчиків, дякуючи їм і сама трохи забувала про біду, що прийшла на нашу землю. Згодом досвідом роботи з дітьми поділилась з колегами з сусідньої громади.
Та повернемося до подій минулої суботи. Це був третій благодійний захід: два провели в Криничному, один- у Дабинівці, ще меншому населеному пункті. А суми на підтримку ЗСУ збирали солідні, бо кожен вважає своїм обов*язком зробити внесок у наближення Перемоги. Особливо ж стараються дітки, які активні і в благодійності, і в художній самодіяльності – Маша Няйко, Настасія і Валерія Берсани, Вероніка та Ірина Корнієнки, Станіслав Порубай, Ярослав Порубай і найменша учасниця Аня Козар.
Не можна не відзначити творчий підхід дітей і батьків при підготовці до ярмарку. Приміром, Ангеліна і Давид Германи запропонували власноруч виготовлені кухонні рушнички в оригінальному дизайні.
За свою патріотичну позицію і старання дітки отримали подарунки від народного депутата і волонтера.
Велике значення має те, що дітям є з кого брати приклад. Досить харизматична, творча директор будинку культури Жанна Порубай, яка працює в тандемі з художнім керівником Вікторією Козар. Жоден захід не проходить без участі старости Комендантівського старостинського округу Володимира Білана та ансамблю «Криниченька», який має звання народного.
Відрадно, що культуру підтримують спонсори. Цього разу- ФГ «Порубай -2016», С. П. Кузьменко, О.Г. Няйко, В.О. Білоусько та «Рибка на вугіллі» з м.Кременчук.
Заключним акордом ярмарку-концерту стало проведення лотереї та підрахунок благодійних пожертвувань. Зібрані кошти в сумі 13 тисяч гривень відразу були передані волонтерам. Ще 8700 гривень передали педагоги та учні ліцею «Лідер» Пришибської громади разом з малюнками та листами дітей захисникам.
І навіть, коли віддзвеніли останні акорди, глядачі не поспішали розходитися, залишати затишну атмосферу сільського будинку культури, стіну якого прикрашають численні грамоти, подяки за активну роботу на мистецькому фронті, а днями додалася ще одна: Криничанський сільський будинок культури взяв участь у обласному огляді – конкурсі культурно – мистецьких заходів з патріотичного виховання “Україна – колиска нації.” Серед 36 закладів з області директор Жанна Порубай нагороджена Дипломом І ступеню. Так тримати!
Наталя ПУЗИНА. Фото Олега РЕШЕТИЛА
та з соціальних мереж.
Залишити відповідь